Povijest kluba "NK Croatia Sesvete"

Klub je osnovan 1957. pod imenom NK Sljeme, prema istoimenoj tvornici suhomesnatih proizvoda koja je bila sponzor kluba i u sklopu koje je bilo staro igralište i prve prostorije kluba. Do 1988. igrao je u različitim ligama pod ovim imenom, a te godine preuzima ime općine iz koje dolazi, pa tako mijenja ime u NK Sesvete. U sezoni 1996./1997. klub je nosio ime sponzora - tvrtke alkoholnih pića Badel, koja je najveći proizvođač alkoholnih pića u Hrvatskoj, i koja je puno pažnje posvetila domaćem sportu pa je tako i najbolji hrvatski i među najboljim europskim rukometnim klubovima u tadašnje vrijeme (danas RK CO Zagreb), tada nosio njihovo ime. Sljedeće sezone vraća se ime NK Sesvete, a nakon jedne sezone dodan je predmetak Croatia i tada klub posljednji put mijenja ime i postaje NK Croatia Sesvete, kako se naziva i danas.

Dvije sezone u Prvoj HNL

Najveći klupski uspjeh ostvaren je u sezoni 2007./2008., pod vodstvom trenera Zlatka Kranjčara, kada je u napetoj završnici prvenstva 2. HNL preteknut Hrvatski dragovoljac i ostvarena promocija u elitni klupski razred, Prvu hrvatsku nogometnu ligu. U novoj sezoni, klupski predsjednik Zvonimir Zubak doveo je novo trenersko ime u klub, poznatog srpskog stručnjaka Ljupka Petrovića, pred kojim je postavljen cilj ostanka u 1. ligi. Nakon u početku uspješnog mandata, u drugom dijelu sezone Croatia doživljava pad i ostaje na posljednjem mjestu 1. HNL. Nekoliko kola momčad je vodio Srećko Lušić, ujedno i obnašatelj funkcije sportskog direktora u klubu. Pred sam kraj sezone momčad je preuzeo Milan Đuričić, nekadašnji pomoćnik Ljupka Petrovića. Nakon razigravanja sa šestoplasiranom momčadi Druge HNL, Hrvatskim Dragovoljcem, Croatia je ukupnom pobjedom zadržala status prvoligaša i za sezonu2009./2010.. U svojoj drugoj prvoligaškoj sezoni (zaredom) Croatia je promijenila čak šest trenera i jesenski dio sezone odigrala vrlo loše zauzevši posljednje, 16. mjesto na ljestvici uz tek jednu pobjedu i četiri neodlučena rezultata u 17 utakmica. U drugi dio sezone momčad je ušla na čelu s Austrijancem Adolfom Pinterom, koji je dobio otkaz već nakon prvog proljetnog kola i 6:0 poraza od Dinama. Nakon toga, trenerski posao pripao je dotadašnjem sportskom direktoru Goranu Jerkoviću i odmah je ubilježena prva domaća pobjeda protiv Međimurja. Međutim, uz tek periodične bolje igre, te još samo 4 osvojena boda remijem protiv Osijeka i pobjedom protiv Intera, Croatia je zauzela posljednje, 16. mjesto na ljestvici, te je time, sukladno Pravilniku HNS-a, prešla u niži rang natjecanja, 2. HNL za sezonu 2010./2011.